Strict Standards: Declaration of KunenaLayoutBase::debug() should be compatible with Joomla\CMS\Layout\BaseLayout::debug($data = Array) in /home/aw020400/www_root/stalker/libraries/kunena/layout/base.php on line 38
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Ako využiť autolekárničku

Ako využiť autolekárničku 09.03.2015 11:38 #133

  • Jaro
  • Jaro-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 22
  • COM_KUNENA_KARMA: 2
Som zvyknutý svoje veci využívať na plno, preto už dlhší čas rozmýšľam ako využiť autolekárničku s prešlou dobou expirácie. A odpoveďou by mal byť tento článok prekonvertovaný na pohyb v lese alebo inom nepriateľskom teréne. Neviem čo s nimi doma robíte vy, ale ja mám doma 4 autá v ktorých sa lekárničky menia každé dva roky... Už z časov minulých viem že napr. obväzu pokiaľ je dobre skladovaný nič mu nieje ani po 10 rokoch, nakoniec aj na utretie topánok núdzovo namiesto toaleťáku atď. Potom tu máme nožnice s ktorými veľmi strihať nejde ale na tenké drôty, kôru alebo prípravu čaju z byliniek sú fajn, sú z anticoru.
Nejaké dezinfekčné obrúsky, veľmi šikovné kompaktné balenie po jednom kuse dobré na ruky a utretie noža, Pozor, nehoria, nedajú sa použiť na zakladanie ohňa. Zatváracie špendlíky asi 5 kusov, ich možné využitie je jasné. Trojcípe šatky a rúška z pravidla vyhadzujem pre úsporu miesta, zatiaľ som im využitie nenašiel, možno niekto poradí, nechávam iba jednu najnovšiu.
Izolačná fólia, tejto veci sa teším najviac, v shopoch za ňu pýtajú aj 3,50e, odporúčam na vyskúšanie pri kempovaní ako ďalšiu izoláciu do spacáku, vlastne má milión využití, nepremokne, je ľahká, skladná, odráža teplo, svetlo aj chlad. V aute mám dve, jedna je niekedy málo. Po rozložení ju už asi nezložíte do pôvodných rozmerov, odporúčam jednu vyskúšať, ostatné rovno odložiť do BOBu. Gumené (doktorské) rukavice, dobré na prácu s chemikáliami, živicou, núdzový prenos vody alebo deťom na hranie ako balón :whistle: Elastické obväzy zatiaľ iba na zhotovenie provizórneho prístrešku (paracord zostáva na ruke) B) A nakoniec krabička v ktorej sa nájde miesto aj pre ďalšie veci (cukor, alkohol, tabak) Toľko moje postrehy...
Prílohy:
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Ako využiť autolekárničku 09.03.2015 12:12 #134

  • Martin
  • Martin-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Stalker
  • Príspevky: 8
  • COM_KUNENA_KARMA: 1
k trojcipej satke....je z nevsiakaveho materialu, ja ich pouzivam, ked natieram nejake postihnute miesto kostihojovou mastou, podvrtnuty clenok, narazeny laket a podobne...tento material nevsiaka/vsiaka minimalne a tak vsetka mast sa namiesto vstrebania do obvazu vstrebe do pokozky.....
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED

Ako využiť autolekárničku 10.03.2015 22:20 #135

  • Jaro
  • Jaro-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Senior Stalker
  • Príspevky: 22
  • COM_KUNENA_KARMA: 2
Aha, tak že aké maste pribaliť? Octan, fastumgel?
COM_KUNENA_VIEW_DISABLED
Moderátori: Autogen, Viking
BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes